سخن روز /
همایش بزرگداشت روز خبرنگاردر بوشهر
1398/05/18
همایش بزرگداشت روز خبرنگار باحضور جمعی از مسئولان ، خبرنگاران و مسئولین روابط عمومی های دستگاههای اجرایی درسالن اجتماعات سپاه امام صادق (ع) استان برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی استان بوشهر : درمراسم گرامیداشت روز خبرنگار در بوشهر نماینده ولی فقیه دراستان وامام جمعه بوشهر دراین همایش باقدردانی ازفعالیت خبرنگاران بیان داشت : در جهان دوجبهه انسانی واستکباری خبر وجود داردکه انقلاب اسلامی را
می توان یک تحول عظیم در جبهه انسانی دانست .
صفایی بوشهری گفت: امروز ما به خط دانش بنیان خبری با نگاه جهانی در افق بین الملل نیاز و در این شرایط چاره ای جز حرکت دانایی محور در عرصه خبر نداریم.
آیت الله صفایی تاکید نمود خبرنگاران درعرصه خبر باید تقوای خبری ، اخلاق خبری وبصیرت خبری سر لوحه کار خود قرار دهند
وی اظهارداشت : استان بوشهر همواره از پیشتازان عرصه رسانه و خبر بوده است و انتظار می‌رود در عرصه ترویج اخلاق و تقوای خبری نیز اقدامات لازم انجام شود.
ایشان یادآورشدند : رسانه درسراسر تاریخ انسان نقش فوق العاده ای در عرصه مدیریت فکر واندیشه داشته ونقش آن در طول تاریخ مدیریت افکار
فوق العاده مهم است وبه همین دلیل جهان استکبار در مقام طراحی تهاجم به افکار از طریق رسانه است وماباید خط مقاومت رسانه ایجادکنیم .
صفایی بوشهر بیان کرد خبرنگاران چشم و زبان وگوش جامعه هستند وباید به صورت ویژه حمایت شود.
در ادامه همایش امید علی مسعودی روزنامه نگار واستاد دانشگاه در جمع فعالان رسانه و روابط عمومی ها در کارگاه آموزشی نقش رسانه های نوین در اطلاع رسانی و ارتباطات گفت : یک خبرنگار با داشتن سواد رسانه ای ، علاوه بر ارایه خبر به تحلیل محتوا می پردازد . تا به نیاز مخاطب پاسخ مناسب بدهد .
دکتر مسعودی افزود : از رسالت خبرنگاران ، روشنگری است و دادن خبرها به مردم باید مستند باشد . با روشن بودن منبع خبری ، مردم به اصحاب رسانه اعتماد کرده و بهتر مسایل را درک می کنند .
روزنامه نگار و استاد دانشگاه گفت: فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی آنچنان با سرعت پیش می روند که راهی جز استفاده و بومی سازی از این فناوری‌ها نیست.
امید علی مسعودی افزود: در این شرایط حساس و وجود فناوری های گسترده ارتباطی، تنها وظیفه ما انتخاب و بومی سازی است.
مسعودی اضافه کرد: باید مراکزی به عنوان دیتا سنتر در کشور ایجاد کرد که مرکز نگهداری اطلاعات آن در درون کشور باشد و اطلاعات از بین نرود و دستکاری نشود.
این عضو هیات علمی دانشگاه ادامه داد: کارهای زیادی در این ارتباط انجام شده اما بسیار سخت است و نیازمند همکاری همه جانبه متفکران و جوانان بسیجی متعهد است.
مسعودی گفت: با تلاش جوانان ایرانی بزودی دیتا سنتر ملی در کشور راه اندازی می‌شود.
این عضو هیات علمی دانشگاه افزود: انسان‌ها نیازمند دانستن، دانش و تحلیل هستند و امروز در دنیایی بسر می‌بریم که اگر اطلاعات بخوبی به دست ما نرسد دچار گمراهی می‌شویم.
وی ادامه داد: براساس مصوبه دولت مبنی بر استفاده نکردن از کاغذ برهمین اساس باید حذف کاغذ را پذیرفت و با توجه به رتبه مناسب ایران در بخش کاربران اینترنتی باید از این قدرت بالقوه استفاده کرد.
این روزنامه نگار گفت: نباید تصور کرد فضای مجازی وحشتناک است بلکه باید این فضا را شناخت و در راستای هدف های تعریف شده از آن استفاده کرد.
مسعودی گفت: هرچند تیراژ روزنامه ها پایین آمده ولی می توان با استفاده از سیستم های ارتباطی این مشکل را برطرف کرد زیرا در عین تهدیدی که فضای مجازی برای جوانان دارد اما این فناوری برای خبرنگاران نعمت است.
این روزنامه نگار گفت: همه ما هدف های انقلاب رامی شناسیم و باید پیام انقلاب و شهدا را با استفاده از ابزارهای نوین این ارزش ها را به دنیا معرفی و صادر کنیم.
وی افزود: آنچه باید برجسته کنیم اهداف شهدا، امام راحل، پرچم و قلم مطبوعات اسلامی است که نباید به زمین گذاشته شود
درخاتمه همایش از خبرنگاران وپیشکسوتان رسانه تقدیربعمل آمد
تعداد مشاهده خبر4 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal