سخن روز /
فرماندارگناوه: افزایش خرید تضمینی گندم برای کشاورزان انگیزه‌ بخش است
1400/02/18
به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی استان بوشهر : در بازدید فرماندار گناوه از مراکز خرید گندم تعاون روستایی شهرستان در گفتگو با خبرگزاری ایرنا گفت: تصمیم و عزم دولت در افزایش قیمت خرید تضمینی گندم ، نقش بسزا و مهمی در تشویق و ایجاد انگیزه در بین کشاورزان و گام موثری در جهت تامین محصولات استراتژیک و مورد نیاز کشور دارد.
غلامرضا مهرجو روز دوشنبه 13 ادیبهشت ماه 1400در بازدید از مرکز خرید گندم تعاون روستایی مال قاید این شهرستان افزود: افزایش نرخ خرید تضمینی گندم زمینه ساز رشد تولید این محصول بخش کشاورزی در شهرستان و استان است و موجب تشویق کشاورزان به کشت این محصول می‌شود.
وی اظهارداشت: یکی از بندهای اساسنامه تعاونی روستایی در سراسر کشور حمایت از کشاورزان است که در این ارتباط تعاونی روستایی شهرستان گناوه بدون در نظر گرفتن میزان سود حاصله، اقدام به راه‌اندازی مرکز مکانیزاسیون تحویل گندم در تعاون روستایی مال قاید با بهره‌گیری از منابع مالی در اختیار کرده است.
فرماندار گناوه افزود: با راه اندازی این مرکز ، مشکلاتی که کشاورزان در سال‌های اخیر در خصوص تحویل گندم داشتند رفع شده است.
وی بیان کرد: کشاورزان در کوتاه‌ ترین زمان ممکن گندم خود را در این مرکز تحویل می‌دهند و در فرایند واریز پول اگر مشکلاتی در مشخصات و اطلاعات آنان وجود نداشته باشند در مدت 24 ساعت پس از تحویل گیری انجام می‌شود.
مهرجو گفت: اگرچه در سال زراعی میزان بارش در سطح شهرستان نسبت به سال قبل کاهش داشته است، اما پیش‌بینی می‌شود مقدار قابل توجهی از محصولات توسط کشاورزان تحویل مراکز خرید شود.
فرماندار گناوه افزود: بمنظور بهبود وضعیت مراکز خرید گندم و توسعه بیشتر این مراکز ، فرمانداری آمادگی مساعدت و کمک مالی از منابع شهرستان دارد.
وی با تقدیر از تلاش همه دست اندرکاران مرکز خرید گفت: شهرستان گناوه قابلیت تبدیل شدن به مرکز خرید قوی برای خرید محصولات کشاورزان در شمال استان بوشهر را دارا است.
تعداد مشاهده خبر33 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal